Zvolen doma triumfoval, Košice podcenili Skalicu

44. kolo hokejovej Extraligy prinieslo aj prekvapivý výsledok.

V skratke:

HKM Zvolen     2:1     HK Poprad

Zvolen chcel na domácom ľade ukázať to najlepšie a dopriať divákom radosť z výhry. Tento cieľ začali napĺňať už v prvých minútach zápasu. V 72. sekunde Jurík vystrelil na Masalkisa a jeho strela bola premenená v úspech. Zvolen od tohto momentu viedol. Aj Poprad skúšal streliť svoj prvý gól zápasu, ale na Šimkovi pohoreli Sýkora aj Lapšanský. Zvolenčania tiež vystrkovali rožky a Podkonický v úniku bol odstavený obrancom hostí. Jednu z najväčších šancí Popradu mal pred koncom prej tretiny Mlynarovič, ale recept na Šimka stále nenašiel.

Druhá tretina priniesla skôr opatrnú hru a tak šance sa vyskytovali len sporadicky. V 25. minúte Čanky nedokázal umiestniť puk do odkrytej popradskej bránky. V polovici druhej tretiny hral Poprad presilovú hru  a práve v tomto momente sa im podarilo vyrovnať. Kroták prekona Šimka po šikovnej prihrávke Mlynaroviča. Ku koncu druhej tretiny sa mohol Zvolen opäť ujať vedenia, no v prečíslení dvaja na jedného Podkonický nedokázal ohroziť popradského brankára.

Úvod poslednej časti zápasu opäť patril domácim hokejistom. Len 34 sekúnd im stačilo na strelenie gólu a opäť sa ujali vedenia. Šťastným strelcom gólu bol M. Chovan. Aj hostia dostali niekoľko šancí na vyrovnanie. Paukovček nedokázal zdolať Šimka, ktorý podával v tomto zápase kvalitné výkony a následne Popradu nevyšla ani presilovka.  5 minút pred koncom ešte Škvaridlo pohrozil lotyšskému brankárovi v drese Popradu, no neúspešne.  Popradčania následne odvolali brankára, no počas početnej výhody nedokázali ohroziť Šimka. Zvolen teda ubránil tesný výsledok.

Góly: 2. M. Jurík (Síkela, Ľ. Zuzin), 41. Michal Chovan (Puliš, Brabenc) - 29. A. Kroták (Mlynarovič, Kurali)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, M. Novák - Korba, Rovenský, 1310 divákov
Zostavy:
Zvolen:
M. Šimko - J. Hertl, L. Pokovič, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, Hraško - Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela - P. Zuzin, Bortňák, A. Podkonický - Puliš, Čanky, Martin Ďaloga
Poprad: Masalskis - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - A. Kroták, Mlynarovič, Matúš Paločko - Belluš, Paukovček, Drábek - Gápa, S. Takáč, M. Nagy

HK 36 Skalica     2:1     HC Košice

Góly: 46. B. Mráz (Trška, Šátek), 55. Obdržálek (Barák, R. Školiak) - 47. R. Jenčík (Deyl, Kolba)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Holienka, Šefčík, 1222 divákov
Zostavy:
Skalica:
M. Lipovský - Barák, Vyrůbalík, Krejčiřík, Trška, Staňo, Srnec - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - F. Novák, B. Mráz, Šátek - M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč - B. Jankovič, M. Sloboda, F. Novák
Košice: Riečický - Černák, M. Macejko, Klouček, Deyl, Šeda, Cebák, Kolba - M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Češík, Bicek - Jokeľ, Matúš Chovan, T. Hrnka

ŠHK 37 Piešťany     3:5     HK Nitra

Góly: 20. Holovič (Rais), 27. Haring (Stupka), 56. T. Melichárek (V. Nemec, R. Filip) - 21. Stümpel (P. König, Pupák), 25. Piačka (Lelkeš, Bajtek), 36. H. Ručkay (J. Ručkay), 44. Miroslav Kováčik (Nádašdi, H. Ručkay), 49. Lelkeš (M. Novák, Piačka)
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bundil, Jonák - Junek, Sčensný, 2110 divákov
Zostavy:
Piešťany:
Tomek - Rais, Brňák, R. Filip, Drgoň, Bučka, Cuník, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, V. Nemec, F. Hudec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Mišura, A. Hruška
Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, F. Kuzma, Ďurkech, Piačka, M. Novák - H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay - Bajtek, Stümpel, L. Novák - Pupák, T. Chrenko, M. Segľa - R. Mráz, Lelkeš

Dukla Trenčin     5:2     MHC Mountfield Martin

Góly: 2. Troliga (D. Buc), 4. Troliga (Čerešňák, D. Buc), 5. M. Toman (Kútny, M. Habšuda), 6. O. Mikula (Čerešňák, Róbert Petrovický), 55. Bobček (Šišovský) - 37. Šugár (Pokrivčák, Themár), 38. Markovič (Važan, Galamboš)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Šišovský (Trenčín) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Kacej, M. Orolín, 1465 divákov
Zostavy:
Trenčín:
A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - Šišovský, Troliga, D. Buc - Kútny, T. Klíma, M. Toman - Šimíček, O. Rusnák, D. Hudec
Martin: J. Čech (5. Dzubina) - Matejka, I. Ďatelinka, Perniš, A. Novotný, Brcko, Rusina - Markovič, Galamboš, Važan - L. Klíma, Kolena, Rožník - Themár, Pokrivčák, J. Cíger - Šugár, Dírer, Tupý

MsHK DOXXbet Žilina     1:4     HC 05 Banská Bystrica

Góly: 11. Drevenák (E. Bagin, Ostrčil) - 16. R. Gašpar (Heizer, Bambúch), 21. Handlovský (Heizer, Macháček), 33. M. Hudec (Handlovský), 33. Heizer (Bambúch, Handlovský)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Marek Slovák (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Tvrdoň, Výleta, 1664 divákov