Dnes je 18.07.2019

Zvolen prehral v Trenčíne...

... Banská Bystrica zas prehrala s Popradom na domácom ľade. 40. kolo hokejovej Extraligy.

V skratke

Dukla Trenčín     3:1     HKM Zvolen

Zvolen nastúpil na ľade Trenčína nebojácne a bez rešpektu. Už v 52. sekunde Obšut strelou od modrej využil presilovku hostí a poslal Zvolen do vedenia. Veľkou oporou prvej tretiny bol aj zvolenský brankár Šimko, ktorý zneškodňoval trenčianske pokusy. Domáci sa pokúšali vyrovnať, no do konca prvej tretiny sa im to nepodarilo.

Prostredná časť zápasu pokračovala v snahe domácich o zvrat, no zvolenskému brankárovi Šimkovi pomáhala aj konštrukcia bránky. Zvolenčania sa snažili opatrnou hrou udržať tesné vedenie a naopak domácim aj napriek tlaku nevychádzala koncovka. Druhá tretina sa skončila bez gólu, no s množstvom šancí.

V tretej tretine sa všetko zvrtlo v neprospech hostí zo Zvolena. Po 4 minútach poslednej časti zápasu Bobček vystrelil od modrej a Šimko kapituloval. Trenčín vyrovnal a mohlo sa začínať od znova. Vyrovnávajúci gól zdvihol aktivitu na oboch stranách, no za kratší koniec ťahal hosťujúci Zvolen. V 46. minúte padol do brány Zvolena ďalší gól, ktorým sa domáci ujali vedenia zásluhou Mikulu. Ku koncu zápasu Zvolen odvolal brankára, no takmer minútová hra bez Šimka nepriniesla želaný výsledok. Naopak Petrovický 38 sekúnd pred koncom gólom do prázdnej bránky poistil výhru Trenčína.

Góly: 44. Bobček (Komínek, O. Mikula), 46. O. Mikula (Róbert Petrovický), 60. Róbert Petrovický (Troliga, Novajovský) - 1. Obšut (Brabenec)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Tvrdoň, Výleta, 1392 divákov
Zostavy:
Trenčín:
Lašák - Čerešňák, Novajovský, Pozník, Bobček, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák - Kútny, Troliga, D. Buc - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - D. Hudec, T. Klíma, Šišovský - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták - od 41. F. Nemček
Zvolen: M. Šimko - Obšut, L. Pokovič, Pichnarčík, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Pospíšil - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - A. Podkonický, M. Jurík, V. Baláž - Síkela, Bortňák, Škvaridlo - Puliš, Čanky, Martin Ďaloga - od 41. Ľ. Zuzin

MsHK DOXXbet Žilina     2:3     HK Nitra

Góly: 36. R. Tomas (Klouda, Marek Slovák), 52. R. Tomas (Klouda, Marek Slovák) - 19. L. Novák (Stümpel), 25. P. König (Stümpel), 60. Stümpel (P. König)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Valášek (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Bednár, Šefčík, 1303 divákov
Zostavy:
Žilina:
Peksa - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník - Marek Slovák, Valášek, Kalla - T. Varga, Klouda, R. Tomas - Čavrk, Linet, Drevenák - Piják, Rehák, Vaculín Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača - H. Ručkay, Lelkeš, Miroslav Kováčik - L. Novák, Stümpel, R. Tománek - Pupák, T. Chrenko, M. Segľa - Piačka, Bajtek, R. Mráz

HC Košice     5:2     MHC Mountfield Martin

Góly: 12. Bicek (Sojčík, Šeda), 14. M. Bartánus (Klouček, M. Macejko), 36. P. Bartoš (Jenčík, Spilar), 49. Jenčík (Spilar, P. Bartoš), 53. Svatoš (T. Marcinko, Macejko) - 1. Markovič (P. Smrek, Galamboš), 40. I. Ďatelinka (Kolena)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Jobbágy, 3174 divákov
Zostavy:
Košice:
Riečický - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Černák - M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, T. Hrnka, Bicek - Jokeľ, Češík, Skalický
Martin: J. Čech - Matejka, P. Smrek, J. Perniš, I. Ďatelinka, Brcko, Rusina, Tupý - Markovič, Galamboš, Važan - Themár, Fujerík, Rožník - Pokrivčák, Kolena, J. Cíger - Jurášek, Dírer, Šugár

HC 05 Banská Bystrica     1:4     HK Poprad

Góly: 24. White (M. Hudec, R. Konečný) - 2. M. Nagy (Mlynarovič, Drábek), 15. A. Lapšanský, 47. Matúš Paločko (A. Kroták), 60. T. Sýkora (A. Lapšanský, Štals)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Smerek, Rovenský, 1500 divákov
Zostavy:
Banská Bystrica:
R. Sabol - Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič - M. Hudec, White, R. Konečný - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Lunter - Kadura, R. Gašpar, Bendík
Poprad: Sidor - Gáborčík, D. Brejčák, Kurali, Fabian, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský - A. Kroták, S. Takáč, Matúš Paločko - M. Nagy, Mlynarovič, Drábek - Belluš, L. Paukovček, Gápa

ŠHK 37 Piešťany     3:2     HK 36 Skalica

Góly: 8. Lušňák (z tr. strieľania), 33. Lušňák (Drgoň), 47. Románek (Saliji, Hamrák) - 27. Kutálek (Staňo, Šátek), 55. R. Školiak (Staňo, M. Preisinger)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Kubuš - Kacej, Orolín, 1561 divákov
Zostavy:
Piešťany:
Tomek - Rais, Brňák, A. Hruška, Drgoň, Bučka, R. Filip, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek
Skalica: P. Romančík - Barák, Vyrůbalík, Mikéska, B. Jankovič, Staňo, M. Srnec, Krejčiřík, Šohajda - M. Preisinger, R. Školiak, Lažo - M. Sloboda, Stieler, Obdržálek - Kutálek, B. Mráz, Šátek - R. Kropáč, F. Novák, M. Romančík

41. kolo slovenskej hokejovej Extraligy sa odohrá v 19.1. 2014.