Dnes je 30.06.2022

Ako fungovať bezpečne na internete, neklikajte na čokoľvek a premýšľajte

Ako sa správať bezpečne na internete, tieto zásady ochránia aj vaše financie.

Ako sa správať bezpečne na internete? Množstvo podvodníkov stále skúša získavať údaje, prístupy do internetového bankovníctva, či platobnej karty. Tvária sa neraz pritom ako samotná banka, ale načo by banka od vás žiadala údaje, ktoré vám sama vytvorila? Aktuálnym hitom podvodníkov (aj na Slovensku) je rozposielanie e-mailov, ktoré sa vydávajú za správy od sociálnych sietí, alebo dokonca niektorej z našich bánk, či kuriérskych spoločností.

Nikdy neklikajte na žiadne linky v nich – veľmi často vás navedú na podvodné stránky, ktoré síce  skopírovali dizajn tých pravých, ale slúžia len na ukradnutie vašich hesiel. Radšej adresu zadávajte do prehliadača priamo. Vždy si overte, že je správna a nie sú v nej preklepy.

Podvodné e-maily prezradia aj gramatické chyby a zvláštne požiadavky. Nikdy nikomu neposielajte svoje heslá (ani osobám tváriacim sa ako technická podpora) a všetky kontrolky by vám mali blikať v momente, keď niekto požaduje akúkoľvek platbu vopred. Ak si nie ste istí, poraďte sa s niekým skúsenejším.

Čítajte aj:

Slovensko a omikron

 

 

zdroj swan

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
25. 12. 2021


comments powered by Disqus