Dnes je 22.01.2022

Koaličné naťahovanie času

Ak potrebujeme na Slovensku rýchle riešenia, s touto koalíciou sa môžeme spoľahnúť, že prichádzajú zásadne po viac ako týždni.

Koaličné naťahovanie času, takto sa v týchto mesiacoch prichádza k neraz aj zásadným riešeniam pre Slovensko. Naťahuje sa čas, stále niekto s niečím nedokáže súhlasiť, alebo byť spokojný, hrozí sa porušením koaličnej zmluvy a medzitým existuje krajina menom Slovensko, čaká na riešenia, ktoré sú v iných krajinách rýchle. V situácii aká je dnes na Slovensku sú rýchle riešenia aj najúčinnejšie.

Namiesto toho vidíme týždne dohadovania o tom, koho nápad je lepší. Neviem či v niektorých okolitých krajinách to takto funguje, ale táto koalícia nedokáže zabrať ani v momente, keď má ísť o rýchlu ochranu ľudského zdravia. Videli sme to už minulý rok, ako sa približne tri mesiace rozmýšľalo o lockdowne. Za tieto mesiace sa vyskúšalo množstvo zlých riešení.

Všimla si to aj prezidentka Zuzana Čaputová, tá s vážnosťou pozvala do prezidentského paláca premiéra Hegera a rozprávala s ním o tom, že táto koalícia nedokáže rýchlo a účinne prijímať riešenia. Aj podľa prezidentky je práca tejto koalície vyslovene problematická, pretože naozaj sa nedokáže nič prijať rýchlo a bez problémov. Veríme, že premiér Heger pani prezidentku pozorne počúval a písal si.

Napriek tomu, samotný premiér Heger sa tvári akoby sa nič nestalo a akoby s ním prezidentka Slovenskej republiky nemala zásadný rozhovor. Neustále všetko robí pomaly, nesprávne za množstvo verejných financií. Táto koalícia jednoducho nevie robiť rýchlo, nevie robiť účinne, nevie využiť efektivitu riešení, nedokáže pracovať všeobecne takmer v ničom. Jediné čo zvládnu sú vyhlásenia o ničom.

Aj samotný premiér vo svojich prejavoch dokáže hovoriť dlhé minúty a nepovedať vôbec nič. Ku koaličnému naťahovaniu času výrazne pomáha aj dokument, ktorý si vytvorili samotní koaliční partneri a volá sa koaličná zmluva. Ide o papier, ktorý nemá žiadnu oporu v zákone, ale riadi sa ním celé Slovensko, pretože koaliční partneri sa podľa neho riadia. Tak sa stáva, že ak sa vyskytne dobrý návrh opozície, nehlasuje sa za tento návrh. Nemôže sa.

Koaličná zmluva je vec, ktorá zásadný význam nemá a okrem neschopnosti koaličných prvkov je brzdiacim momentom pri prijatí mnohých riešení, ktoré by Slovensku vedeli pomôcť. Táto koalícia sa zapíše ako koalícia, ktorá vynikala neschopnosťou, prázdnymi rečami a koaličnou zmluvou, je tak príznačná pre toto zoskupenie, že ju nepopierateľne tvorila táto koalícia.

Koalícia, ktorá má na všetko čas, dokonca aj vtedy, ak ide o zdravie ľudí na Slovensku. Koalícia, ktorá sa v priebehu jari tohto roka dokázala v čase silnej epidémie mesiac zaoberať sama sebou a svojimi funkciami. Koalícia, ktorá riadi Slovensko na základe papiera, ktorý si vytvorili a nemá žiadnu oporu v zákone. Stačilo niekoľko mesiacov a zistilo sa, že by sme potrebovali niečo lepšie pre Slovensko.

Čítajte aj:

Lockdown s kompromismi nie je lockdown

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
15. 12. 2021


comments powered by Disqus