Dnes je 27.07.2021

Komentár: obchod bez dokladu

V posledných dňoch sa o zábavu staral opäť Matovič a spomínal sa aj detektor lži.

Ak sledujete politické dianie a zdalo sa vám v poslednej dobe, že sa v tejto oblasti nič nedeje a je veľká nuda, tak posledný týždeň bol pravým opakom. O zábavu sa staral Igor Matovič spolu s Radoslavom Procházkom. Ako už bolo prezentované vo všetkých novinách a televíziách Matovič obvinil Procházku, že svoju prezidentskú kampaň v regionálnych novinách Matoviča chcel platiť "načierno" bez akéhokoľvek dokladu, prípadne oficiálne zaplatiť len časť sumy. Matovič sa cíti sklamaný, Procházka zúri.

Do hry opäť po krátkom čase vstúpil detektor lži, ktorý má Matovič tak rád a podľa potreby na toto zariadenie posiela každého. Ako som videl na Procházkovi počas vyjadrenia pre médiá bezprostredne po tomto obvinení, ako sa hovorí "krvi by sa mu nedorezal" a mal veľmi nevlúdny výraz. Niet sa čo čudovať, veď obvinenie je to veľmi závažné a obzvlášť u človeka, ktorý si v týchto mesiacoch buduje svoje meno a meno svojej strany.

Možno Matovič ucítil výraznú konkurenciu, veď Procházkova strana hneď od úvodu nabrala pomerne veľa  fanúšikov a otvorene povedzme, strana OĽaNO je v parlamente akoby len do počtu, hlavne po tom, čo z nej vystúpilo niekoľko jej členov. Líder tejto strany má preto dôvod byť znepokojený, prišiel ďalší subjekt, ktorý "kradne" percentá a to dosť výrazne. Zvykli sme si, že politický boj nemá hranice a "vrcholoví" politici dokážu na seba naložiť, alebo aj doslova nakydať toľko, že nezávislý pozorovateľ (volič) nestíha tento sediment vstrebávať. Prečo sa asi znižuje účasť na takmer všetkých voľbách?

Je veselé, že máme v politike toľko bavičov, ktorí nám každý týždeň prinesú novú tému a zábavu v podobe detského hašterenia, kto, čo, kedy, ako a kde urobil, hlavne za koľko a pre koho. Veselo ešte môže byť, ak sa Matovičovi náhodou nejakým činom podarí svoje tvrdenia dokázať a vychádzajúca hviezda Procházku zapadne. Nasledujúce dni môžu byť ešte zaujímavé.

-Miroslav Vavra-
08. 06. 2014


comments powered by Disqus