Dnes je 29.11.2021

Na Slovensku by sa politici mali prestať vyjadrovať k očkovaniu

Mnohí politici sa vyjadrujú k očkovaniu, k odborným témam, k epidémii, mali by s tým prestať, nepomáhajú Slovensku.

Na Slovensku sa do odborných tém začali vyjadrovať predovšetkým politici, ktorí si napríklad z témy očkovania spravili svoju populistickú kampaň. Mnohé strany, aj koaličné začali naháňať percentá medzi odporcami očkovania a tak vyzerá aj ich komunikácia. Možno si to neuvedomujú, ale v snahe zapáčiť sa všetkým ohrozujú mnohých ľudí a dnes vidíme výsledok populizmu na celom Slovensku.

Strana Smer- SSD má k očkovaniu vyhranený postoj, nadbiehajú skôr odporcom, hoci hovoria, že očkovanie musí byť dobrovoľné a nikoho neodrádzajú. Svojimi slovami skôr robia presný opak, mnohí používajú ich rétoriku o biznise, ktorá je tak scestná, až je im príznačná. Strana Smer nenavrhla ani raz konkrétne riešenie ako z tejto situácie vyjsť a tak sú to len teoretici.

Aj strana Hlas- SD má k očkovaniu zvláštny postoj, hoci tiež hovorí, že kto sa chce dať očkovať, nech sa ide. Neraz v jednej vete dokáže spochybniť celý význam očkovania a tak stále trochu nadbieha aj ľuďom, ktorí sú odporcovia očkovania. Chaotické vyjadrenia neraz predviedol aj predseda strany Hlas Pellegrini, ktorý na začiatku epidémie prijal opatrenia, ktoré boli účinné, ale dnes to dokáže zahrať aj na populizmus.

Svoju prácu na tomto všetkom má aj koalícia. Predovšetkým nepochopiteľné je, ak niektorí predstavitelia koalície si zakladajú úspech a neúspech očkovacej kampane na tom, či je zaočkovaný Fico, alebo Pellegrini. Netreba pripomínať, že ani mnohí poslanci z koalície nie sú očkovaní a dokonca neboli schopní ani dodržiavať karanténu po návrate zo zahraničia. Očkovacia téma na Ficovi a Pellegrinim nestojí, stojí to na nesprávnej rétorike.

Veľmi zvláštne sa vyjadruje k celej situácii aj strana Sme rodina, ktorá rovnako ako Hlas chce zahrať aj na stranu odporcov očkovania a svoje politické názory aj v tomto priebežne mení. Zvláštne vyhlásenia situácii nepomáhajú, ani chaos, alebo spochybňovanie významu účinnosti očkovacích látok. Aj takto sa dajú získavať percentá, ale ako vidíme, niektorým koaličným stranám to nefunguje tak ako má.

Neuveriteľnú antikampaň na očkovanie robí svojim spôsobom aj bývalý minister zdravotníctva Krajči, ktorý sa čoraz viac objavuje v diskusných reláciách. Tam zvykne začať svoju spleť návrhov na riešenie situácie, kde základom je plošné testovanie. Krajči zostal v roku 2020, kde žiadna krajina nerobila národné plošné testovanie a žiadna z okolitých krajín nebola tak na tom zle ako sme boli na Slovensku.

Ak chceme, aby ľudia verili vedcom, lekárom a odborníkom, najlepšie by bolo z tejto témy vyradiť politikov, najlepšie by bolo, aby sa z tejto témy vyradili sami, niečo také je skôr fikcia. Politici či už z opozície, ale aj z koalície neraz škodia celej očkovacej kampani, ale svojimi vyjadreniami neraz škodia aj pri dodržiavaní prijatých reštrikcií. Odborníci, lekári a vedci, len títo ľudia by sa mali vyjadrovať k očkovaniu a situácii na Slovensku.

Čítajte aj:

Na Slovensku sa ľudia zadlžujú, aj keď nemusia

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
23. 11. 2021


comments powered by Disqus