Dnes je 27.07.2021

Naši europoslanci v Bruseli

Kto bude v europarlamente pracovať a zastupovať zodpovedne našu krajinu už poznáme. Nezabudneme si všímať aj takých poslancov, ktorí sa zašijú a po dobu piatich rokov budú v tichosti čerpať plat europoslanca spolu s ostatnými benefitmi.

V europarlamente v Bruseli už sedia zástupcovia Slovenska. Kto bude v ňom aj pracovať a zastupovať zodpovedne našu krajinu uvidíme. Nezabudneme si všímať aj takých poslancov, ktorí sa zašijú a po dobu piatich rokov budú v tichosti čerpať plat europoslanca spolu s benefitmi. Dúfajme, že v Bruseli sedia tí praví, ktorí budú nahlas, jasne a zrozumiteľne presadzovať naše záujmy, ktorí sa nezľaknú veľkých politických špičiek, zo západných európskych krajín  a ktorí tam sedia dlhšie ako naši poslanci. Nemali by sa dať nimi umlčať. Verme aj tomu, že naši zástupcovia sú odborníci, alebo budú mať dostatočne odborných a vzdelaných poradcov a asistentov. Poslanci peniaze na nich majú a europarlament ich dokáže zaplatiť viac než kráľovský.

Do europarlamentu sa dostal okrem iného aj Richard Sulík, ktorý je známy od roku 2011, kedy mal svoj názor na pomoc Grécku. Po ústnych bojoch sa rozpadla aj slovenská vláda. Vtedy si nás Európa všímala mimoriadne pozorne a hlavne Sulík bol pozývaný do rôznych diskusií, napríklad aj do Nemeckej televízie ohľadne toho, že nevie byť solidárny s Gréckom. V diskusii povedal, že ich čašník zarobí na hodinu 12 € a vedľa v Bulharsku 2 €, ale škoda, že nespomenul, že na Slovensku je to presne tak ako v Bulharsku. Povedal, že nech v Grécku znížia hodinovú mzdu z 12 € na 6 € a potom aj Európa uvidí, že majú záujem o šetrenie a platenie dlhov. Spomenul aj to, že oni majú štyri krát vyššie platy ako my na Slovensku a Slovensko musí pomáhať im. Jeho argumenty vyvolali takú reakciu, že sa pomáha z eurofondov aj Slovensku. Napriek tomu boli jeho argumenty presvedčivé. Pozrite si jeho vystúpenie v ukážke.  

Známa a zaujímavá je diskusia Richarda Sulíka s Martinom Schulzom

 

-Martina-
31. 05. 2014


comments powered by Disqus