Dnes je 20.04.2021

Nový rok 2021, aby bolo lepšie, ovplyvniť to vieme sami

Nový rok 2021, môže byť iný a lepši, no je to všetko na nás ako si situáciu dokážeme zlepšiť, musíme byť zodpovední.

Nový rok 2021, všetci od neho očakávame zmenu, tú lepšiu zmenu, ktorá nám na Slovensku treba už takmer rok. Pri vítaní nového roka sme si priali zdravie, šťastie a to, aby bolo lepšie, než bolo v minulo roku. To, do akej miery bude lepšie ako v minulom roku dokážeme ovplyvniť aj my sami, možno sa stačí začať správať o niečo lepšie.

Nie len lepšie, ale aj logickejšie. Verím, že príchod nového roka všetci strávili možno skromnejšie. Tieto sviatky a aj novoročné sviatky mali byť a musia byť predovšetkým o tom. Skromnosť a istá pokora, ktorá nám už nejaký čas chýba aj napriek zložitej situácii. Mnohí sa tvrdohlavo nechceli vzdať bežného života a mnohí pochopili, že teraz je situácia iná a treba sa začať správať inak.

Preto v roku 2021 bude zásadným cieľom zlepšenie celej situácie, aby sme sa začali vracať do normálu a nežili v strachu. Neraz som už spomínal, toto celé je na nás a naše správanie dokáže ovplyvniť mnohé. Neuvedomujeme si to akú moc máme a čo všetko dokážeme. Preto prianie, aby bolo v novom roku 2021 lepšie vieme pomerne zásadne ovplyvniť tým čo a ako budeme robiť.

Ovplyvníme to tým, že budeme dôverovať odborníkom a pôjdeme sa dať dobrovoľne zaočkovať proti koronavírusu. Všetko dokážeme ovplyvniť aj tým, že dovtedy sa budeme správať zodpovedne. Hoci sa nám to nezdá, dokážeme mnoho a nemusíme sa spoliehať na politikov čo všetko nám prikážu a zakážu. V záujme zlepšenia situácie by sme to dokázali aj sami.

Nelogické správanie z minulého roka musí prestať, ak je raz problém, tak je problém a nemôžeme veci siliť. Nájdu sa mnohí, či situáciu nechápu a potrebujú byť vždy a všade, robiť všetko a bez rozmyslu. Napriek tomu, väčšina ľudí by si mala povedať, že raz sme už túto situáciu zvládli a dnes, keď máme riešenie vo forme vakcíny to už musíme zvládnuť a vybudovať si tak kolektívnu imunitu.

Nech v novom roku 2021 nie je našim cieľom spochybňovať odborníkov, ani naschvál obchádzať pravidlá, ktoré tu budú musieť byť kvôli možno menej chápavým ľuďom. Nech je v novom roku 2021 cieľom pomáhať Slovensku zodpovednosťou väčšiny, ktorá má svoju silu. Nech máme rok 2021 lepší, ako bol ten predošlý a nech sa stále správame ako ľudia.

Netreba zabudnúť si v novom roku 2021 zapriať zdravie, bez ktorého to nepôjde. Okrem toho všetkým a Slovensku v novom roku predovšetkým trpezlivosť, pretože aj tú nám bude treba k zvládnutiu celej situácie a zároveň aj  ľudskosť a množstvo empatie. Správne rozhodnutia a správne zmýšľanie nie len politikov, ale aj bežných ľudí. Nech to v novom roku 2021 spoločne dokážeme a bude na Slovensku lepšie.

Čítajte aj:

Vakcínu proti koronavírusu musíme vnímať ako pomoc, nie ako problém

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
03. 01. 2021


comments powered by Disqus