Dnes je 13.06.2021

Núdzový stav nie je pre Slovákov problém, zásadnejším sú nesprávne opatrenia a výmysly politikov

Na Slovensku sa predĺžil núdzový stav, mnohí politici to začali označovať ako zásadný problém, Slováci vidia zásadnejší problém v chaotických opatreniach.

Na Slovensku sa núdzový stav predĺžil o ďalšie dni, nesie so sebou niekoľko obmedzení, ktoré politici používajú v rôznych politických debatách. Množstvo Slovákov predĺženie núdzového stavu ako zásadný problém nevidí, až tak bytostne sa bežného človeka nebude dotýkať. Druhá vec je právna otázka, kde už niekoľko problémov byť môže. Ľudia vidia problém niekde inde.

Viac ako núdzový stav bežným ľuďom prekáža chaos, ktorý je spojený s každým vyjadrením nie len premiéra, ale aj mnohých ministrov. Tlačovky premiéra sú už legendárne, aj jeho statusy, ktoré sú čoraz horšie, detinské a dokážu rozoštvať celú koalíciu. Ak sa vďaka statusom na sociálnych sieťach znefunkční táto koalícia, bude to asi normálna vec. Toto ľudí unavuje viac ako rozprávanie o tom, či je nutný núdzový stav, alebo nie.

K tomu sa pridáva nepredvídateľnosť krokov, ktoré majú riešiť problém menom koronavírus. Samozrejme, predvídať koronavírus je možné a to aj vďaka odborníkom, ktorých premiér Matovič postavil do úlohy nepriateľa. Zo spojencov sme si takto urobili protivníkov a kde sa to zas stalo? Na sociálnej sieti. Je absolútne choré kritizovať vyjadrenia ľudí, ktorí majú skúsenosti a školu urobili normálne.

Tieto výmysly niektorých politikov sú pre ľudí horšie ako predlžovanie núdzového stavu. Aj opozícia skĺzla na divnú rétoriku. Reči o tom, ako treba okamžite zrušiť núdzový stav sú len populistickým krikom, kde ide len o naháňanie sympatií. Treba si uvedomiť, že dnes je populizmus veľkým problémom, ktorý môže v tejto situácii byť veľmi zlý. Populizmus nám netreba.

Rovnako nám netreba ani populistické vyhlásenia o záchrane Slovenska vďaka nápadu premiéra Matoviča plošne testovať antigénovými testami. Matovič pri každej možnej príležitosti hovorí o tom, ako zachránil Slovensko a antigénové testy sú riešením. Stále si nedá vysvetliť, že antigénové cesty sú dobrým nástrojom a časťou riešenia. Nevadí, možno to raz pochopí, ale jeho vyjadrenia navodzujú dojem, že situácia sa už vyriešila.

Nevyriešila, rovnako Matovič Slovensko ešte nezachránil a ak sa mu to podarí budeme všetci len veľmi radi. Skôr sa to ale podarí všetkým ľuďom v prvej línii a odborníkom, ktorí ešte stále nie sú znechutení zo správania premiéra. Politici by na druhej strane mohli pracovať tak, aby nesťažovali prácu odborníkov.

Nie núdzový stav, ale politický chaos vnáša ľuďom nepokoj. Riešenie tejto situácie je dlhodobé a nepríde hneď, no musíme sa o to pričiniť všetci a ako zvyknem hovoriť, musíme sa pričiniť zodpovednosťou, ktorú budeme držať za každých okolností. Zároveň by si aj samotný premiér mal uvedomiť, že to čo robí aj na sociálnych sieťach nie je správne a odborníkov, tých reálnych si nemôžeme pohnevať. Musíme sa správať zodpovedne, aby bolo na Slovensku už lepšie.

Čítajte aj:

Koalícia sa správa zvláštne, uniknuté dáta ľudí a záhadný dokument, ktorý má priniesť pomoc Slovensku

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
19. 11. 2020


comments powered by Disqus