Dnes je 20.04.2021

Politické nominácie na úradoch zrejme nevymizli

Ak sme v minulosti kritizovali rôzne politické nominácie úradoch, tak to môžeme robiť aj teraz, stále existujú.

Politické nominácie na rôznych úradoch, kritizovali sa a stále zrejme existujú. Na Slovensku sme pred rokom chceli politickú zmenu, ľudia si vybrali zmenu a zisťujú, že táto zmena je veľmi komplikovaná až nemožná. Prečo? V komentáre Petra Bárdyho na stránke Aktuality.sk sa hovorí o tom, ako sa na Slovensku stále politicky pracuje na dosadzovaní svojich ľudí na miesta, kde by mala skôr rozhodovať schopnosť.

Po výmene takmer všetkých predsedov okresných úradov, mali by sa začať vymieňať aj vedúci odborov. Dokonca podporené návrhom zákona z dielne terajšej vládnej strany, ktorá vyhrala voľby mali o vedúcich odborov rozhodovať predsedovia okresných úradov. Aj takéto informácie sa priniesli v článku Petra Bárdyho z Aktuality.sk. Takéto veci, ktoré sa diali aj v minulosti boli kritizované terajšou koalíciou.

Nebude to v poriadku ak sa na úrady presadzujú politické nominácie a preto sa zamýšľame nad tým aké zmeny sme to na Slovensku začali mať. V minulosti sa kritizovalo všetko a samozrejme neraz oprávnene, no ľudia si pred rokom začali vyberať zmenu, ktorou chceli zastaviť všetko to, čo sa im nepáčilo, čo Slovensku škodilo a čo sa na Slovensku nemalo robiť. Okrem koronavírusu na Slovensku trpíme zas rôzne kauzy.

Nejde len o kauzy opozície, ale aj takéto zvláštne momenty na ktoré upozorňujú novinári. „Čiže minister, čo je neodškriepiteľný predstaviteľ politickej strany, najprv vymení prednostov okresných úradov, aby následne buď on, alebo ním nominovaný prednosta – politický nominant – vymenil aj vedúcich odborov. Ak toto nie je politická nominácia, tak potom čo?“ píše sa v článku na stránke Aktuality.sk. Takéto niečo by na Slovensku nemalo byť.

Na Slovensku máme stále politickú zásadu vymieňať všetko a všetkých čo sa dá bez ohľadu na kvality. Takto sa stáva, že neexistuje žiadna kontinuita aj v práci, ktorá bola dobrá a tak sa takmer vždy začína na Slovensku od začiatku, s inými víziami, ktoré môžu byť diametrálne iné a narušujú možno aj to dobré v ktorom sa určite malo pokračovať. Len, išlo o politicky nekorektného človeka.

Politický správny človek a politicky nesprávny človek, v týchto momentoch sa nepozerá na kvality a toto sme na Slovensku už nechceli mať. Na toto Slovensko trpí, máme to tu už dlho a ľudia si mysleli, že keď z opozície prichádzala na minulú koalíciu kritika, tak v momente, keď dostali politickú dôveru „iní“ ľudia budú robiť niečo inak, niečo lepšie. Odrazu po zmene prichádzajú informácie o tom, že existuje podozrenie na politické nominácie.

Nemalo by sa robiť to, čo sa kritizovalo v minulosti, už len to, že vzniklo takéto podozrenie, či reči okolo toho nie je dobré a nepomáha to celej situácii. Musíme sa zamerať na odbornosť ľudí bez toho aby sme sa pozerali na to z akej politickej strany sú. Nechceme si nahovárať, že všetci predošlí tam robili len zle a nedokážu pracovať efektívne. Ak sme chceli zmenu v našej krajine, tak to mala byť zmena k lepšiemu a bez problémov, ktoré sme videli v minulosti.

Čítajte aj:

Minister zdravotníctva začal hovoriť o uvoľňovaní opatrení, nebláznime prosím

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
27. 01. 2021


comments powered by Disqus