Dnes je 13.06.2021

Poslušne hlásim...

Rodičom zrejme od februára pribudne nová povinnosť.

Médiá obletela ďalšia novinka z dielne zákonodarcov. Rodičia by mali od februára nahlasovať úradu práce pobyt ich detí, pokiaľ sú v práci. Týkať by sa to malo ratolestí od troch do šiestich rokov. V opačnom prípade prídu..... sankcie. Čakal by niekto nebodaj niečo iné?

Akoby sme nemali toho už beztak dosť. A keď človeku pribudnú do života deti, tak starosti sa násobia a násobia (priamo úmerne s radosťami z potomka). V rámci byrokratického pokroku našej milovanej vlasti pribúda pre rodičov povinnosť oznamovať s kým ich dieťa trávi čas, pokiaľ oni pracujú. Nahlasovanie bude možné aj elektronicky a kto sa voči tomuto zákonu previní, bude o prídavky na dieťa kratší.

Táto páka mala služiť hlavne na páčenie informácii o pobyte detí našich spoluobčanov a ostatných, ktorí majú problémy so starostlivosťou o svoje deti,  aby sa získal prehľad, kdeže to tí malí nezbedníci pobehujú, no žiaľ takto to ešte nikdy nikto nepomenoval. A v konečnom dôsledku si tento nahlasovací proces budú odnášať všetci, ktorí sa o svoje deti starajú podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. A tí, ktorých sa to malo týkať, tých to akosi obíde, ani sami nebudú vedieť ako, jednoducho to neurobia a nejak bolo, nejak bude. Dávka sa im samozrejme neskráti, bolo by to jednoznačne diskriminačné a určite by rôzni zanietenci do tejto tématiky, našli ešte niekoľko zločinov proti ľudskosti. 

Tento informačný kolobeh naloží na plecia starosti aj úradníkom, ktorí sú už teraz z mnohých zákonov bezradní. Podoba tohto celého zákona mohla vyzerať mierne inak. Sociálni pracovníci by na základe ich pobytu v teréne (kontroly sa predsa u poberatoľv rôznych štátnych príspevkov vykonávajú), sami určili rizikové rodiny a rizikové prostredia, kde by museli rodičia nahlasovať pobyt svojich detí a mnoho krát nie len vo veku od 3 do 6 rokov.

Takto ale zákon nepostaví nikto a to zo strachu z obrovských európskych aktivistov pôsobiacich od najvyšších európskych institúcii, až po malé v skutku bezvýznamné organizácie. Tak teda poďme do toho všetci a pekne naplno, poslušne hlásim...

-Miroslav Vavra-
11. 12. 2013


comments powered by Disqus