Dnes je 20.04.2021

Telekom, ako bude prebiehať prechod na optiku?

Telekom avizoval zavádzanie optiky do viacerých miest Slovenska, ako bude prebiehať prechod na optiku?

Slovak Telekom masívne investuje do budovania optickej sieťovej infraštruktúry na celom Slovensku. Optická sieť od Telekomu je už teraz dostupná pre viac ako 750 tisíc domácností. V rámci technologickej obmeny plánuje Telekom aj ďalší krok – okrem nasadzovania optiky pristúpi aj k postupnému vypínaniu staršej metalickej siete. Najväčší slovenský telekomunikačný operátor tak postupne umožní generačnú výmenu zastaralých metalických káblov za najmodernejšie optické siete po celom Slovensku.

Telekom plánuje rozsiahlu modernizáciu pevných sietí, ktorá je spojená so skvalitnením služieb a prechodom na novú optickú technológiu minimálne na obdobie jednej dekády. Pôjde o dlhodobý projekt, počas ktorého budú môcť zákazníci presúvať na nové technológie postupne podľa dostupnosti. Zákazníkom, ktorí využívajú DSL pripojenie, operátor umožní bezplatný prechod na služby optickej siete, ktorá ponúka viaceré výhody. Zmena umožní zákazníkom využívať podstatne vyššie rýchlosti cez optické pripojenie na Magio Internet a u služby digitálnej televízie Magio TV umožní pripojenie viacerých TV prijímačov v domácnosti.

Telekom bude dopredu proaktívne kontaktovať zákazníkov v lokalitách, kde dôjde k vypnutiu DSL technológie a ponúkne im bezplatný prechod na optickú sieť. Technici operátora dotiahnu optický kábel až do domu alebo bytu zákazníka a prepoja a odskúšajú pripojené zariadenia a to bez poplatku za inštaláciu či prerušenia poskytovania služieb pevného internetu a digitálnej televízie.

Na optickú sieť Telekom môžu zákazníci prejsť kedykoľvek a využívať tak už teraz všetky výhody, ktoré to pre nich prináša. Dostupnosť služieb optického Magio Internetu a digitálnej Magio TV si môžu rezidenční zákazníci overiť jednoducho na webe: https://www.telekom.sk/dostupnost/nove-lokality. Firemní zákazníci si môžu overiť dostupnosť služby Biznis NET na webstránke služby: https://www.telekom.sk/biznis/biznis-net.

Zákazníci Telekomu môžu prejsť bezplatne z DSL internetu na optický internet aj počas viazanosti, ak si zvolia rovnaký alebo vyšší program Magio internetu. O zmenu môžu požiadať vyplnením online objednávky na webe operátora, v ktoromkoľvek Telekom Centre, alebo telefonicky na Zákazníckej linke 0800 123 456, firemní zákazníci môžu využiť Zákaznícku linku pre podnikateľov a firmy na čísle 0800 123 500.

Čítajte aj:

Pellegriniho strana v ďalšom prieskume s viac percentami, SaS je na druhom mieste

 

 

zdroj/foto Telekom

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
15. 02. 2021


comments powered by Disqus