Dnes je 20.04.2021

Telekom chce viac optického internetu, aké má výhody?

Telekom chce viac optického internetu, aké sú výhody tohto pripojenia?

Slovak Telekom investuje do budovania optickej sieťovej infraštruktúry na celom Slovensku. Optická sieť od Telekomu je už teraz dostupná pre viac ako 750 tisíc domácností. V rámci technologickej obmeny plánuje Telekom aj ďalší krok – okrem nasadzovania optiky pristúpi aj k postupnému vypínaniu staršej metalickej siete. Najväčší slovenský telekomunikačný operátor tak postupne umožní generačnú výmenu zastaralých metalických káblov za najmodernejšie optické siete po celom Slovensku.

Optický internet má množstvo výhod, napríklad  stabilitu pripojenia a nižšiu poruchovosť, ale aj možnosť sledovania online videí v 4K/UHD rozlíšení, či sledovanie Magio TV na viac obrazovkách naraz. Toto je len niekoľko z množstva výhod optického internetu. Na optickú sieť Telekom môžu zákazníci prejsť kedykoľvek a využívať tak už teraz všetky výhody, ktoré to pre nich prináša. Dostupnosť služieb optického Magio Internetu a digitálnej Magio TV si môžu rezidenční zákazníci overiť jednoducho na webe: https://www.telekom.sk/dostupnost/nove-lokality. Firemní zákazníci si môžu overiť dostupnosť služby Biznis NET na webstránke služby: https://www.telekom.sk/biznis/biznis-net.

Zákazníci Telekomu môžu prejsť bezplatne z DSL internetu na optický internet aj počas viazanosti, ak si zvolia rovnaký alebo vyšší program Magio internetu. O zmenu môžu požiadať vyplnením online objednávky na webe operátora, v ktoromkoľvek Telekom Centre, alebo telefonicky na Zákazníckej linke 0800 123 456, firemní zákazníci môžu využiť Zákaznícku linku pre podnikateľov a firmy na čísle 0800 123 500.

Čítajte aj:

Slováci sa chcú očkovať, no množstvo ľudí stále váha

 

 

zdroj/foto Telekom

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
19. 02. 2021


comments powered by Disqus