Dnes je 07.05.2021

Telekom dosiahol stabilnejšie výsledky

Telekom zverejnil ukazovatele ako sa darilo aj v čase koronavírusu, výsledky sú o niečo stabilnejšie.

Telekom zverejnil niektoré dáta, ktoré ukazujú ako sa spoločností darí aj v časoch koronavírusu. Počet TV zákazníkov už dosiahol 644 tisíc, čo je nový rekord v Skupine. O tri percentá stúpol počet širokopásmových prístupov, a to už na 730 tisíc. Mobilnú sieť Telekom využívalo 2 412 000 zákazníkov. Medziročný rast si pripísal najmä segment mesačných paušálov s pozitívným vývojom a to o 1,7 percent.

Počas prvých deviatich mesiacov 2020 dosiahla Skupina Slovak Telekom konsolidované výnosy na úrovni 562,2 milióna eur, pričom tretí kvartál bol stabilnejší oproti prvým dvom aj v celkovom predaji služieb či hardvéru. Aj počas náročnej situácie napĺňa Slovak Telekom ambiciózny cieľ pokrývať Slovensko rýchlejšími pevnými sieťami. Optická sieť Telekomu dosahuje už pokrytie 741 tisíc domácností. Za necelé dva roky pokryl Slovak Telekom takmer 200 tisíc domácností a pokrytie dynamicky rastie aj počas koronakrízy.

Špičkové siete Telekomu zvládli vyšší nápor zákazníkov a ich vyššie dátové nároky počas celého obdobia. Vďaka benefitu Nekonečných dát dosiahol Telekom historicky rekordnú prevádzku 8588 TB v apríli 2020, pričom už 95 percent prevádzky prebehlo v 4G sieti. Dátová prevádzka je však celkovo vyššia v tomto roku aj bez zohľadnenia špeciálnych akcií.

Čítajte aj:

Epidémia a práva ľudí, ako vedia politici túto vetu rôzne zneužívať

 

 

zdroj/foto Telekom

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-news-
23. 11. 2020


comments powered by Disqus