Dnes je 20.04.2021

Týždeň práce koalície? Otvorili sa záhradkárstva, hranice neriešime a neschopnosť

Koalícia zas ukázala ako dokáže „efektívne“ pracovať. Za týždeň dokázali obísť riešenie hraníc, tlačiť na otváranie škôl a otvoriť záhradkárstva.

Na Slovensku sme videli ďalšiu vlnu neschopnosti koalície, ktorá priniesla neistotu a zmätok nie len pre samosprávy, ale aj pre bežných ľudí. V stredu minulého týždňa prišla tlačová konferencia ministra zdravotníctva a ministra práce o tom, ako bude od tohto týždňa platiť Covid automat, ktorý sa samozrejme pozmení tak, aby všetko vyhovovalo napríklad tlaku na otváranie škôl. Už tieto slová vyvolali pochybnosti o tom, či je to v tejto situácii v poriadku.

Prešlo niekoľko dní a ako inak na poslednú chvíľu prišlo uznesenie vlády Slovenskej republiky, kde sa do platnosti uviedli niektoré zo slov na predošlej tlačovej konferencii. Ak by niekto čakal, že prídu zásadné riešenia na pomoc Slovensku, tak sa zásadne mýli. Za týždeň intenzívneho zasadania sa pozmenili pravidlá Covid automatu tak, aby deti v tejto zlej situácii mohli ísť do školy. Týždeň zasadania priniesol aj to, že sú otvorené záhradkárstva. Hranice, ktoré dlhodobo nikto nerieši sa neriešia aj naďalej.

Neriešenie situácie na hraniciach už vyvoláva otázky aj u novinárov, ktorí sa začínajú pýtať, ako ideme túto situáciu zvládať, keďže k nám chodia nekontrolovane nové prípady. V tomto momente sa slova chytil premiér Matovič, ktorý by sa mal naučiť, že ak by mal povedať hlúposť, tak by mal byť ticho. Začal hovoriť o tom, že hranice sú v podstate už uzatvorené, pretože okolité krajiny ich kontrolujú a situácia v okolitých krajinách je lepšia ako u nás.

Tento zásadne hlúpy argument sme od neho počuli už dávno a tak to na Slovensku aj vyzerá. Neexistujúca ochrana hraníc spôsobila, že sa presadzujú nové typy koronavírusu a nemáme žiadny prehľad o tom, či všetci čo prišli zo zahraničia sú naozaj v karanténe. Ani len netušíme kto všetko prejde hranicou a kde ide. Zistíme to pomerne neskoro. Aj toto ukazuje vysokú nekompetentnosť.

Po tom, ako sa začalo hovoriť o otváraní škôl a po tom, ako začali prichádzať otázky, či je to v tejto situácii bezpečné, otočila sa stratégia koalície a začalo sa komunikovať o tom, že ide len o odporúčanie a o otváraní škôl rozhodnú samosprávy, či regionálni hygienici. Práve tí našťastie teraz zabrali a v lokalitách, kde situácia nie je dobrá, deti do škôl nepôjdu. Deti v školách nepovažujú ako dobrý nápad v tejto situácii ani mnohí analytici, ale aj odborníci.

Na Slovensku prešiel týždeň, ktorý mal prinášať zásadné riešenia, ktorý mal Slovensko stabilizovať, prípadne nasmerovať k niečomu lepšiemu. Zas sa ukázali rôzne politické tlaky, ktoré boli premietnuté v zmenách Covid automatu a nie je možné, aby koalícia týždeň pretláčala svoje nápady a nedokázala sa dohodnúť a to predovšetkým vtedy, keď potrebujeme rýchle a dobré riešenia.

Aj samotný minister financií Heger povedal, že v koalícii je problém nájsť kompromis. Takto sa v krízovej situácii akú na Slovensku máme aj vďaka tejto neschopnosti nemôže fungovať. Politické názory idú na úkor Slovenska, týždeň sa dohadujeme o to, či deti idú v zlej situácii do školy a či sa otvoria záhradkárstva. K tomu nám mešká vakcinácia jeden z ministrov, konkrétne minister práce Krajniak označil toto celé čo sa dialo ako bláznovstvo. Má pravdu. Aj takto mrháme časom na Slovensku a nie je to prvýkrát. Musíme zachrániť Slovensko.

Čítajte aj:

Pred koalíciou je ďalší problém, COVID automat

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
09. 02. 2021


comments powered by Disqus