Dnes je 06.03.2021

V Smere už nie je taký jednotný názor ako kedysi

Strana Smer – SD bude prehodnocovať kto bude v jej vedení, expremiér Pellegrini potvrdil, že by rád viedol túto stranu, v ktorej sa už začínajú ozývať aj iné názory.

Strana Smer – SD, kedysi najsilnejšia politická strana, dnes strana, ktorá síce má nie veľmi malý politický mandát, no svojich voličov už unavila. Vo svojich kruhoch je jediná, no stali sa konkurenciou sami sebe. Bývalý premiér Robert Fico kedysi hovoril o obrovskej názorovej jednotnosti, toto skvostné stranícke prostredie je už o niečom inom.

Začali sa hovoriť názory, začali sa meniť názory, nastali isté rozdiely v názoroch. Následne vznikol fenomén menom Peter Pellegrini, ktorý mal byť zmenou. Ťažko je byť zmenou v starej opozeranej strane, ktorá má svoje zásadné neduhy, ktoré Slovensko neraz mohlo vidieť. Napriek tomu sa expremiér Pellegrini stal istou zmenou.

Zmena s otáznikom a zároveň zmena s výkričníkom. Otáznik je v tejto zmene pre všetkých tých, ktorí videli pokus robiť nový druh politiky so starými politikmi. Tento pokus bol čiastočne úspešný. Výkričník vidia v tomto všetci tí, ktorí vidia že bývalý premiér Fico má serióznu konkurenciu, ktorú stvoril on sám. Síce Pellegrini vznikol z prostredia Smeru – SD, no zároveň sa snažil o niečo odlišovať.

Tieto snahy sa mu zrejme zapáčili a odlišnosť mu priniesla popularitu. Je zaujímavé, že práve on sa stal názorným príkladom názorových rozdielov medzi starým a tým novším vedením Smeru. Zároveň sa stal zmenou komunikačnej stratégie Smeru. S novinármi prestal viesť boj na aký sme boli zvyknutí predtým, v porovnaní s bývalým premiérom Ficom bol miernejší. Nebolo to vždy také ideálne.

K názorovým rozdielom sa pripájali aj ďalší politici Smeru, no veľmi ich neprezentovali a snažili sa držať istú úroveň. Názorové rozdiely sú aj teraz, no všetci čakajú na snem, ktorý by mal ukázať, či Smer bude mať nové vedenie. Expremiér Pellegrini sa nechal počuť,  že existuje možnosť, že by zmenil politickú stranu.

Ak sa Smer – SD nedohodne na zmene predsedu riadenou formou, bude to zložité. Už som to spomínal v jednom z článkov, že existujú dve možnosti ako bude zmena v Smere fungovať. Pôjde to jednoducho a zmena vedenia bude maximálne prirodzená bez politického naťahovania, ktoré nepomôže nikomu, alebo bude politický boj. Názorové rozdiely v Smere začali byť výrazné a bude a bude to zrejme ešte zaujímavé. Nech nezabudnú, že všetkým musí isť o dobro nie seba, ale dobro všetkých ľudí.

Čítajte aj:

Slováci majú stále problém s finančnými výdavkami, no sme na tom o niečo lepšie

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
13. 05. 2020


comments powered by Disqus