Dnes je 27.07.2021

Zadlžujeme sa, dlh niekoľko miliárd a situácia na Slovensku

Slovensko sa stále zadlžuje a presiahli sme už niekoľko miliárd eur, problémom je aj situácia na Slovensku.

Slovensko sa postupne poriadne zadlžuje a tento dlh nie je spôsobený tým, že by sa rozdávala mimoriadna štátna pomoc pre krachujúce podniky. Takmer 55 miliárd eur, takýto dlh dokázalo vyrobiť Slovensko a tieto peniaze boli vynaložené naozaj rôzne. Veľmi veľa financií dávame práve na chaotické riešenie situácie, no zároveň je nutné povedať, že dobré výsledky týchto riešení nie sú výrazné.

Naopak vidíme presne to, čo nefunguje. Hoci sa nám rôzni poslaneckí jedinci súčasnej koalície, predovšetkým z najsilnejšej koaličnej strany snažia presvedčiť o tom, ako je všetko v poriadku, ako všetko funguje a funguje dobre, no  realita dní, s ktorou sa denne stretávajú ľudia hovorí o niečom inom. Vyzerá to tak, že financie sú za posledne mesiace vynaložené, no nie veľmi efektívne.

Okrem toho sme veľmi nechutne podcenili situáciu a to už po lete minulého roka. Nie je to minulosť ku ktorej sa nemá zmysel vracať, je to veľmi výrazne prepojené s dneškom, lebo chyby minulého roka znášame ešte prvý polrok tohto roka a ktovie ako to bude vyzerať ďalej. Dnes sa tešíme z lepšej situácie, no to všetko, čo sa minulý rok nezvládlo a šialené kroky, ktoré musel a musí neraz podstupovať celý národ zvyšujú dlh a nevyznieva z toho efekt.

Namiesto toho neustále opakujeme jednu vec, ktorá nás stojí miliardy, nepomáhame dostatočne podnikateľom a keď sme si už situáciu nechali zvrhnúť do takej miery, že sa z nej nevieme dostať pol roka a budeme sa z nej dostávať niekoľko rokov potom, tak je to obrovský amaterizmus, ktorý nás stojí miliardy eur. Nesprávne kroky minulého roka sú pre Slovensko dlhodobým problémom.

Napriek tomu sa všetci tvária, že sa nič nedeje. Môžeme argumentovať tým, že situácia bola zlá a predošlé vedenie Slovenska generovalo dlhy aj v dobrých časoch. Nezabudnime zároveň dodať, že zlú situáciu na Slovensku spôsobila práve táto koalícia, konkrétne bývalý minister zdravotníctva a každý jeden populistický „politik“, ktorý z rôznych dôvodov odmietol opatrenia.

Dnes sa pri týchto škodách, ktoré sú na Slovensku obrovské a pri tomto zadlžovaní tvárime, že sme to akože zvládli a je neuveriteľné sledovať tlačovky, kde mnohí pôvodcovia problému na Slovensku stoja vedľa seba a hovoria o tom, ako bude lepšie a aby sme si to nepokazili. Nie, my sme si to nepokazili, pokazili nám to iní a kazia to ďalej zvláštnou stratégiou, ktorá Slovensko stojí milióny eur.

Zadlžujeme sa ďalej, firmám dostatočne nepomáhame, no stále sa hovorí, že peniaze nie sú, dokonca terajší minister financií veľmi nerozmýšľa o väčšom uvoľňovaní peňazí pre pomoc Slovákov. Slovensko je dnes mimoriadne zadlžené a budeme sa zadlžovať aj naďalej, pretože zmena myšlienok neprichádza a budeme peniaze rozhadzovať pomerne neefektívne. Pritom nedokážeme pomáhať tým, čo generujú príjmy pre Slovensko.

Čítajte aj:

Matovič nebude záchrancom Slovenska

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
25. 04. 2021


comments powered by Disqus