Dnes je 06.03.2021

Kedy sa vrátia deti do škôl? Keď sa vrátia dospelí k rozumu

Kedy sa budú vracať detí do škôl? Táto zásadná otázka má zásadnú odpoveď, stačí, keď sa dospelí vrátia k rozumu.

Ako to bude s deťmi a školskou dochádzkou? Problémy sú už takmer rok a v tejto situácii nie je jasné kedy začne školská dochádza naplno. Dnes je školská dochádza riziko a všetky pokusy o jej aspoň čiastočné obnovenie sa na Slovensku podarilo úspešne zlikvidovať. Nie nejde teraz o testovanie, ide o správanie sa dospelých, ktorí okrem zdravotníctva likvidujú aj školstvo a možno aj svoje deti.

Škola je mimoriadne dôležitá o tom hovoriť nemusíme, deti v nej berú nutné návyky, ktoré budú používať ďalej vo svojom živote. Dnes na online vzdelávaní sú tieto návyky pomerne strohé, hoci sa učivo v istej miere preberá, no deťom chýba socializácia, osobný kontakt a mnohé iné veci, ktoré si za bežných okolností neuvedomujeme.

To, čo sa predvádza tieto mesiace je maximum nezodpovednosti a teraz nemusíme hovoriť o politikoch. Lekári, hygienici, odborníci už doslova prosia ľudí, aby znížili svoju mobilitu a keď vyslovene nemusia necestovali, nestretávali sa, dodržiavali opatrenia, správali sa zodpovedne. Napriek tomu, videli sme to aj v týchto týždňoch a to na výnimke zo zákazu vychádzania, kedy sa dovolilo ísť do prírody.

Čo týmto obchádzaním opatrení, alebo využívaním každej výnimky absolútne nezodpovedne dosiahneme? V prvom momente likvidáciu zdravotného systému, v druhom momente mnohí rodičia, ale aj ostatní akože experti oberajú deti o možnosť vzdelávať sa, byť v kolektíve, tvoriť, budovať svoje osobnosti a všetko ostatné, čo bežný život v minulosti ponúkal. Vymenili sme to za lyžovačky s obchádzaním opatrení. Takto si fungujeme na Slovensku.

Kedy sa vrátia deti do škôl? Keď sa dospelí vrátia k rozumu, no presný termín je pri situácii na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách neurčitý. Samozrejme, ak nebudeme riešiť hranice, tak krajiny okolo nás musia mimoriadne zaujímať. A aj tie ostatné. Nedodržiavanie pravidiel sa odrazí aj inak a to po finančnej stránke a zrejme ani toto si mnohí nedokážeme uvedomiť a ovplyvniť túto situáciu.

Teraz by sme nemali myslieť na to, či nám je premiér Matovič sympatický, alebo nie, nemôžeme ako nesúhlas s politikmi obchádzať opatrenia, ktoré navrhli odborníci. Nemôžeme sa správať nezodpovedne len preto, aby sme politikom dokázali, že si nedáme rozkazovať, alebo aby sme ukázali ako sa nebojíme. Dnes sa je čoho báť a nie sú to sankcie, ktorého môžu byť pri nedodržiavaní opatrení.

Nerobme z tejto situácie politickú tému, je to čisto téma odborná a odborníci radia, prosia, píšu, hovoria o tom, že musí byť zodpovednosť, rúška aj na verejnosti a vychádzať von treba len v nutných prípadoch. Pohyb v prírode je síce zdravý, no nie tam, kde sa vyskytne množstvo ľudí bez rúšok. Rôzni mudrlanti, ktorí si myslia, že pravidlá idú podľa nich tiež ohrozujú budúcnosť detí a teraz zas nehovorím o politikoch. Z tohto článku sa politici absolútne vylúčili, písem o vás, bežných ľuďoch. Neničme si Slovensko.

Čítajte aj:

Nový rok 2021, aby bolo lepšie, ovplyvniť to vieme sami

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
10. 01. 2021


comments powered by Disqus