Dnes je 20.04.2021

Pravidlá COVID automatu sa začali ohýbať, deti v školách nie je dobrý nápad

Pravidlá COVID automatu sa začali ohýbať, väčšia záťaž sa zas preniesla na samosprávy. Deti v školách teraz nie je dobrý nápad.

Pravidlá COVID automatu, ktorý bol dlhodobo voľne odložený a čakalo sa na zlepšenie situácie, aby sa mohol uviesť do fungovania, sa začali pomerne výrazne ohýbať. Všetko tak, aby vyhovovalo politickej situácii, k tomu sa pridáva zlý nápad púšťať deti do škôl, ale aj väčšia záťaž sa zas prenáša na samosprávy. Tie už majú toho viac než dosť a rovnako aj ľudia, ktorí sa musia zas testovať.

Neexistuje krajina, ktorá má väčšiu záľubu v testovaniach, než Slovensko, ktoré je napriek tomuto nápadu na tom veľmi zle. Testovania nezaberajú tak ako si niekto predstavoval, vakcíny nechodia tak ako majú, ľudia nariadenia obchádzajú a do toho prichádza COVID automat. Jeho vytvorené pravidlá mali zrozumiteľne pomenovať čo sa bude robiť a aké obmedzenia na Slovensku budú. Pravidlá sa začali politicky ohýbať a sme zas pri tom, čo sme nechceli.

Nie je dobré, aby sa ku COVID automatu vyjadroval minister práce a rovnako nie je dobré, aby sa vyjadroval k testovaniu, či opatreniam. Nemá to prečo robiť, má pracovať na tom, aby zachraňoval čo sa dá a vytvárali sa zákony, ktoré budú v tejto situácii pomáhať. Ku zdraviu a opatreniam by sa mali vyjadrovať predovšetkým odborníci. Neviem do akej miery práve odborníci súhlasili s tým, že sa budú pravidlá zas meniť podľa nutnosti, no s týmto, čo zas na Slovensku vzniklo nemohli plne súhlasiť. Ak je to zas nejaký politický kompromis, tak toto už nechceme.

Nie je dobré, ak v tejto situácii pustíme deti do škôl. Ak už by sa pretlačili niektoré lepšie časti Slovenska, dalo by sa to zvládnuť. Našťastie mnoho samospráv si uvedomuje situáciu a deti tam do školy nepôjdu. Nie je dobré ustupovať tlaku myšlienky, že deti sú doma už dlho. Je to pravda, ale doma boli v časoch, keď nemuseli. Nehovoriac o tom, že vakcinácia nie je na Slovensku v poriadku.

Práve ohýbanie rôznych pravidiel a politické rozhodnutia tam, kde mali hovoriť odborníci priviedli Slovensko do stavu v ktorom je. Teraz sa stále všetko hádže na ľudí, firmy a samosprávy. Všetci už majú toho viac ako dosť, pretože riadenie koronakrízy je stále nelogické. Premiér sa v tomto momente stiahol a s otváraním škôl nesúhlasí. Napriek tomu to necháva na iných. V tomto treba s premiérom súhlasiť, no zároveň treba povedať, že nie len premiér nezvláda túto krízu, ale ani minister zdravotníctva, minister práce, minister vnútra a iní.

Ako sme už písali v predošlých článkoch, situácia na hraniciach sa stále nerieši. Nevieme prečo, ide o čas a nekontrolovaný pohyb ľudí, ktorý na Slovensku máme sa nám dosť nepekne odráža na situácii. Neviem prečo sme to stále nepochopili a čo týmto celým sledujeme, je to prejav až takej hlúposti a neschopnosti? Ostatné krajiny majú stále lockdown, hoci ich situácia je lepšia a stále sa pomaly zlepšuje. Tieto krajiny majú lockdown už poriadne dlho, v čase, keď sme ešte hovorili hlúposti o slobode, ktorú nám malo priniesť plošné testovanie. Naleteli sme.

Už niekoľkokrát sme počúvali reči politikov, ktorí nám nasľubovali hlúposti o ktorých nevedeli nič. Odborníci si vtedy mohli hovoriť svoje, no obišli sme ich názor, ktorý bol a stále je veľmi podstatný. Začali sme ohýbať lockdown, začali sme ohýbať COVID automat, začali sme všetko ohýbať tak, aby to vyhovovalo niektorým ľuďom a nie situácii, ktorá si už vyžaduje veľmi rázne riešenie. Takéto riešenie nemáme asi od minulého roka, ako sa skončili predošlé nariadenia, tie nové správne neprichádzajú. Neschopnosť je veľmi výrazná, preto by mali mnohí z ministrov odstúpiť, prenechať funkcie ľuďom, ktorí majú riadiace schopnosti a vedia ustáť politické situácie. Na Slovensku potrebujeme rozhodnutia, ktoré budú správne a dobré.

Čítajte aj:

Premiér sa zas pustil do prezidentky a dokážeme na Slovensku vôbec pracovať s dátami?

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
07. 02. 2021


comments powered by Disqus