Dnes je 27.07.2021

Zodpovednosť nám pomohla, no musí nám pomáhať aj naďalej

Zodpovednosť pomohla Slovensku, no musí nám pomáhať aj naďalej, aby sme dokázali zvládať situáciu po koronakríze.

Zodpovednosť a ohľaduplnosť, práve toto pomohlo Slovensku k tomu, že sme sa dostali do momentov, kedy nemáme problém s uvoľňovaním ďalších obmedzení, ktoré na Slovensku prijalo predošlé, ale aj terajšie vedenie krajiny. Ich prijatie bolo nutné, aby sa zamedzilo šíreniu koronavírusu.

Bez zodpovednosti ľudí, by boli akékoľvek opatrenia zbytočné a práve to nás dokázalo zachrániť. Hoci sme museli preskákať rôzne nariadenia, teraz sa môžeme tešiť z toho, že sa postupne vraciame k relatívne normálnemu fungovaniu. Napriek tomu Slovensko bude iné, než tomu bolo pred koronavírusom.

Začne sa to deliť. Pred a po koronakríze. Okrem ľudí sa budú dlhodobo spamätávať aj verejné financie, ktoré prijaté opatrenia poriadne pribrzdili. Nebolo na výber, buď zdravie, alebo financie. Som len veľmi rád, že vyhralo zdravie nad financiami, pretože financie bez zdravej spoločnosti sa nikdy nepodarí dať doporiadku.

Zároveň som rád, že zodpovední ľudia dokázali pretlačiť aj tých nezodpovedných, ktorí brali celú situáciu na ľahkú váhu. Mnohí to berú tak aj teraz, no ostatní rozumní vedia, že aj napriek uvoľňovaniu opatrení sa budeme musieť správať zodpovedne. Zodpovednosť nás zachránila a bude nás chrániť aj naďalej.

Hovorí sa o druhej vlne koronavírusu, ktorý sa môže vyskytovať v zimných mesiacoch. Ak sa budeme správať zodpovedne, zvládneme to. Ak sa budú musieť zas maximálne obmedziť verejné financie, je otázne ako to potom rozchodia. Preto ak chceme dobrý výhľad do týchto dní, nesmieme zabúdať na to, že v tomto období ešte stále musíme byť všetci opatrní.

Stále platia aj prísne hygienické nariadenia, preto netreba byť v neuveriteľnej eufórii. Tvrdou prácou sme dokázali potlačiť epidémiu koronavírusu a je to zásluha všetkých zodpovedných. Majme zásluhu aj na tom, že zodpovednosťou dosiahneme, že na Slovensku sa nebudeme musieť báť a vďaka nám všetkým zodpovedným ľuďom spoločne prispejeme k lepšiemu a pozitívnejšiemu Slovensku.

Čítajte aj:

V Smere už nie je taký jednotný názor ako kedysi

 

 

foto ilustračné

 

 

Spravodajstvo Región O počasí Komentár Vlastnými slovami Zaujímavosti IT novinky O autách Koronavírus na Slovensku

-Miroslav Vavra-
21. 05. 2020


comments powered by Disqus